O mnie

Serdecznie witam na moim blogu Polka we Włoszech.

Jestem Polką, mieszkającą we Włoszech. Przebywam tu od 2008 roku. Trochę czasu już minęło, nawet nie wiem kiedy.

Najpierw była Perugia, stolica regionu Umbria, gdzie poznałam mojego męża. Obecnie mieszkamy w Mediolanie –  „mieście mody”. Obydwa miasta są dla mnie wyjątkowe. Z obydwoma mam związanych wiele wspomnień.

Perugia jest urocza, jedyna w swoim rodzaju. To miasto uniwersyteckie, zwłaszcza latem życie tętni tam do rana. Odbywają się tam imprezy takie jak Umbria Jazz, czy Eurochocolate.

Mediolan jest dużo większy; cudowny, z wieloma zabytkami. Odległości do pokonania, w porównaniu z Perugią, są dużo większe, do tego zakorkowane ulice, które utrudniają poruszanie się. Ale jest co zwiedzać. Mediolan jest pełen pięknych zabytków i miejsc takich jak Duomo, Park Sempione, Navigli i innych.

Pomysł pisania bloga Polka we Włoszech zrodził się niedawno, chociaż mąż już jakiś czas temu mnie do tego namawiał. Ale jak to bywa w życiu, do wszystkiego trzeba dojrzeć.

Chciałabym tutaj podzielić się z Wami moimi doświadczeniami w kuchni. Zaprezentować wiele smacznych i prostych włoskich przepisów. Mogą one być pomocne, gdy nie macie pomysłu co ugotować na obiad czy kolację, albo musicie coś szybko przyrządzić, bo zaraz do drzwi będą pukać goście.

Mam również zamiar przedstawić Wam kilka ciekawostek dotyczących typowych dla Włoch produktów np.: sera mozzarella, sera ricotta czy prosciutto, ponadto niektórych dań włoskich.

Mam nadzieje, że blog będzie dla Was przydatny, a przepisy dań w nim zawarte będą smakować i będziecie z nich korzystać.

Serdecznie zapraszam.

Karolina

 

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości